Co Vás u nás čeká


péče o psa

Při telefonickém nebo osobním objednání v salonu se Vás zeptáme, o jak starého pejska se jedná, zda jde o psa nebo fenu, jaké je rasy a samozřejmě také co pro Vás, resp. Vašeho psa můžeme udělat – zda budete chtít kompletní úpravu (2 – 5 hod. stříhání, koupání, fénování, česání,…), jaký střih zvolíte (standard daného plemene, nebo jiný podle Vašeho přání) atd. K péči o srst používáme kvalitní veterinární kosmetiku Iv San Bernard a PSH. Samozřejmostí je i poptání zdravotního stavu zvířete, např. kožní problémy, srdeční potíže, alergie apod.)

Při první návštěvě Vašeho štěněte Vám rádi zdarma poradíme, jak se starat o jeho srst, jak a čím ho krmit, jak pečovat o jeho zdravý chrup nebo dobrou náladu J, zkrátka rádi Vám poradíme, co dělat, aby ze štěněte vyrost zdravý šťastný pes.

stříhání psů

Se štěnětem byste měli přijít co nejdříve (3 měsíce +), aby si pomalu a postupně zvykalo na úpravu. Vy doma jej pak pravidelně češte hřebenem i kartáčem, tím ho zároveň masírujete a prokrvíte mu pokožku. Docílíte tím také toho, že Váš pejsek nebude zbytečně vystresovaný při úpravě a „wellness“ bude mít za odměnu. Často se stává, že majitelé si nevědí rady a do salonu přijdou až s půlročním štěnětem, kdy se mu ale už většinou mění srst a štěně je značně zacuchané.

Drsnosrstá plemena

Psi s hrubou (drsnou) srstí se upravují trimováním, tj. bezbolestným vytrháváním odumřelé srsti (pesíků) . Pravidelným trimováním (u štěněte už od 3 měsíců) podporujete růst nové srsti, čímž se zlepšuje i její kvalita. Trimovaný pes je velmi nenáročný na další údržbu, méně líná, navíc v takto udržované srsti se minimálně udržují nečistoty. Dva až tři týdny před trimování psa vykoupejte, samozřejmě nechoďte se psem ušpiněným od bláta a jiných nečistot – stačí ho opláchnout vlažnou vodou a vysušit. Po vytrimování vám psa sami vykoupeme. Při použití strojku srst měkne a stává se vlnitou a méně odolnou vůči vnějším vlivům (prach, déšť, sníh, mráz, slunce…) Někdy dříve, jindy později barvy blednou a přirozená výměna srsti je potlačena. Určitě proto DOPORUČUJEME psy trimovat!

Dlouhosrstá plemena

Vyžadují o něco více péče než ta hladkosrstá. Už od malého štěněte byste měli psa pozvolnou a nenásilnou formou učit, že koupání, fénování a česání je dobrou zábavou, která ho bude provázet celý život. Snažte se postupovat s klidem, ale zároveň důsledně! Češte ho na stole nebo na vyvýšeném místě, aby si zvyklo na “salónní“ zacházení. Uvidíte, že se Vám péče o Vašeho čtyřnohého parťáka vyplatí. Spokojenost bude na všech stranách, v podstatě u nás!

První stříhání je dobré absolvovat už ve třech měsících , aby si štěně postupně zvykalo na zvuk strojku, fénu, na práci s nůžkami, kartáčem, hřebenem. Pokud pes není zvyklý na česání a manipulaci s jeho srstí, je dost neklidný a při úpravě může dojít i k jeho poranění. Takové psy bohužel není možné hezky a kvalitně ostříhat.

stříhání psích drápků

Psy voďte vždy na vodítku a před návštěvou salónu je vyvenčete. Nenechávejte je značkovat na chodbě a v salónu. Za psa je odpovědný jeho majitel!

Objednáváme dle předchozí telefonické, osobní nebo e-mailové dohody. Od stálých klientů přijímáme i SMS objednávky.

Objednejte se, prosím, s dostatečným předstihem (cca 2 – 3 týdny dopředu).

Upozorněte nás prosím na agresivní a nervózní psy, na hárající feny a v neposlední řadě i na zdravotní problémy – viz výše (bradavice, nemoci pohybového aparátu, záněty dásní, záněty uší, na psy kardiaky, epileptiky atd.) Nestříháme psy s kožními problémy. Rádi Vám poradíme, jak v těchto případech postupovat.

Pokud se nebudete moci dostavit, nebo Vám sjednaný termín nevyhovuje, PROSÍM, ZAVOLEJTE NEBO NAPIŠTE SMS a domluvíme se na jiný termín. Myslete na to, že blokujete čas jiným klientům a hlavně nám. V případě, že se opakovaně neomluvíte, budeme nuceni Vám příště navýšit cenu o 25 %­ za předchozí prostoje. Děkujeme za pochopení!

Těšíme se na Vás!