Co Vás u nás čeká


péče o psaPři telefonickém nebo osobním objednání v salonu se Vás zeptáme, o jak starého pejska se jedná, zda jde o psa nebo fenu, jaké je rasy a samozřejmě také co pro Vás, resp. Vašeho psa můžeme udělat – zda budete chtít kompletní úpravu (2 – 5 hod. stříhání, koupání, fénování, česání,…), jaký střih zvolíte (standard daného plemene, nebo jiný podle Vašeho přání) atd. K péči o srst používáme kvalitní veterinární kosmetiku Iv San Bernard a PSH. Samozřejmostí je i poptání zdravotního stavu zvířete, např. kožní problémy, srdeční potíže, alergie apod.)

Při první návštěvě Vašeho štěněte Vám rádi zdarma poradíme, jak se starat o jeho srst, jak a čím ho krmit, jak pečovat o jeho zdravý chrup nebo dobrou náladu J, zkrátka rádi Vám poradíme, co dělat, aby ze štěněte vyrost zdravý šťastný pes.

stříhání psůSe štěnětem byste měli přijít co nejdříve (3 měsíce +), aby si pomalu a postupně zvykalo na úpravu. Vy doma jej pak pravidelně češte hřebenem i kartáčem, tím ho zároveň masírujete a prokrvíte mu pokožku. Docílíte tím také toho, že Váš pejsek nebude zbytečně vystresovaný při úpravě a „wellness“ bude mít za odměnu. Často se stává, že majitelé si nevědí rady a do salonu přijdou až s půlročním štěnětem, kdy se mu ale už většinou mění srst a štěně je značně zacuchané.

 

Drsnosrstá plemena

Psi s hrubou (drsnou) srstí se upravují trimováním, tj. bezbolestným vytrháváním odumřelé srsti (pesíků) . Pravidelným trimováním (u štěněte už od 3 měsíců) podporujete růst nové srsti, čímž se zlepšuje i její kvalita. Trimovaný pes je velmi nenáročný na další údržbu, méně líná, navíc v takto udržované srsti se minimálně udržují nečistoty. Dva až tři týdny před trimování psa vykoupejte, samozřejmě nechoďte se psem ušpiněným od bláta a jiných nečistot – stačí ho opláchnout vlažnou vodou a vysušit. Po vytrimování vám psa sami vykoupeme. Při použití strojku srst měkne a stává se vlnitou a méně odolnou vůči vnějším vlivům (prach, déšť, sníh, mráz, slunce…) Někdy dříve, jindy později barvy blednou a přirozená výměna srsti je potlačena. Určitě proto DOPORUČUJEME psy trimovat!

 

Dlouhosrstá plemena

Vyžadují o něco více péče než ta hladkosrstá. Už od malého štěněte byste měli psa pozvolnou a nenásilnou formou učit, že koupání, fénování a česání je dobrou zábavou, která ho bude provázet celý život. Snažte se postupovat s klidem, ale zároveň důsledně! Češte ho na stole nebo na vyvýšeném místě, aby si zvyklo na “salónní“ zacházení. Uvidíte, že se Vám péče o Vašeho čtyřnohého parťáka vyplatí. Spokojenost bude na všech stranách, v podstatě u nás!

První stříhání je dobré absolvovat už ve třech měsících , aby si štěně postupně zvykalo na zvuk strojku, fénu, na práci s nůžkami, kartáčem, hřebenem. Pokud pes není zvyklý na česání a manipulaci s jeho srstí, je dost neklidný a při úpravě může dojít i k jeho poranění. Takové psy bohužel není možné hezky a kvalitně ostříhat.

stříhání psích drápkůPsy voďte vždy na vodítku a před návštěvou salónu je vyvenčete. Nenechávejte je značkovat na chodbě a v salónu. Za psa je odpovědný jeho majitel!

Objednáváme dle předchozí telefonické, osobní nebo e-mailové dohody. Od stálých klientů přijímáme i SMS objednávky.

Objednejte se, prosím, s dostatečným předstihem (cca 2 – 3 týdny dopředu).

Upozorněte nás prosím na agresivní a nervózní psy, na hárající feny a v neposlední řadě i na zdravotní problémy – viz výše (bradavice, nemoci pohybového aparátu, záněty dásní, záněty uší, na psy kardiaky, epileptiky atd.) Nestříháme psy s kožními problémy. Rádi Vám poradíme, jak v těchto případech postupovat.

Pokud se nebudete moci dostavit, nebo Vám sjednaný termín nevyhovuje, PROSÍM, ZAVOLEJTE NEBO NAPIŠTE SMS a domluvíme se na jiný termín. Myslete na to, že blokujete čas jiným klientům a hlavně nám. V případě, že se opakovaně neomluvíte, budeme nuceni Vám příště navýšit cenu o 25 %­ za předchozí prostoje. Děkujeme za pochopení!

Těšíme se na Vás!